Wyszukiwarka Dev blog Dodatki

Szpej.info : Wyszukiwarka szpeju asg

O projekcie

Słów parę

Strona nie współpracuje z żadnym sklepem, właściciele pewnie nie zdają sobie sprawy z jej istnienia. Dlatego nie ma na niej (póki co) reklam czy podbijania wyników w wyszukiwarce konkretnych produktów (stało się, do portalu zostały dodane reklamy). Z tego samego powodu nie odpowiadam za treść, ceny czy inne informacje pobierane ze strony sklepów. Indeksowanie produktów odbywa się późnymi godzinami wieczornym lub wczesnymi porannymi, na ogół są to weekendy. Nie chce powodować znacznego obciążenia na serwerach obserwowanych sklepów dlatego indeksowanie każdego ze sklepów nie odbywa się częściej niż raz na tydzień. Oczywiście zdarzają się wyjątki od powyższych reguł, na ogół zwiększenie obciążenia może wystąpić w momencie dodawania sklepu do przeglądarki.

Dane jakich używa wyszukiwarka są w całości zbierane automatycznie, dlatego może zdarzyć się, że są one niepoprawne. Jeżeli Cie to irytuje zgłoś ten fakt, postaram się go poprawić. Należy jednak pamiętać, że niektóre błędne wpisy mogą być spowodowane niepoprawnymi lub niepełnymi informacjami wprowadzonymi przez osoby odpowiedzialne za dany sklep. Przykładem mogą być informacje o „dostępności” danych produktów. Niektóre sklepy nie dzielą się tymi danymi w bezpośredni sposób. W celu nie generowania dodatkowego ruchu, który dodatkowo mógłby obciążać serwery sklepowe, pomijam tą daną.

Jeżeli zdaje ci się, że w wyszukiwarce brakuje Twoim zdaniem któregoś z ważniejszych sklepów zawierających przedmioty przydatne do ASG poinformuj mnie o tym (kontakt poniżej). W najbliższej przyszłości nie zamierzam indeksować następujących sklepów:

Powodem jest „nieprzyjazny” silnik na którym został oparty dany sklep, który wymagałby większego nakładu pracy, niewspółmiernego do jej efektów.

Kontakt

Wszelkie pytania, sugestie bądź konstruktywną krytykę proszę kierować na: kontakt;at;szpej.info (;at; zamienić na @ przed wysłaniem listu).

Jak szukać? | Statystyki | O projekcie